Kasa

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepiry

tel: 22 243 54 84

email: kasa@mteatr.pl

Udostępnij

Śniadanie prasowe - nowa siedziba Mazowieckiego Teatru Muzycznego

15 listopada Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury wieczornym koncertem pt. Discovery & Movie z kompozycjami Pawel Steczek oraz narracją (na żywo) Czytała Krystyna Czubówna rozpoczyna swoją działalność repertuarową w murach Kino Praha przy ul. Jagiellońskiej 26.

Za programowanie repertuaru kina na zlecenie teatru odpowiadać będzie zaproszony do współpracy partner - Velvet Spoon. Jednak kultowe miejsce na Pradze znane dotychczasowo jako kino będzie czymś znacznie więcej. To tu przede wszystkim będzie miał swoją siedzibę i własną scenę teatr muzyczny. Na teatralne realizacje zapraszamy od stycznia. Po zakończeniu trwającej wciąż adaptacji oddamy na potrzeby przedsięwzięć teatralnych największą z sal kinowych. Będzie ona wyposażona w dużą scenę, piękne okotarowanie i profesjonalne oświetlenie. Budynek przy Jagiellońskiej 26 stanie się miejscem przyjaznym różnym gatunkom sztuki. Najważniejszym z nich będzie oczywiście teatr, który tworzymy od blisko 15 lat, ale też film, w tym kino artystyczne i muzyczne. Będzie to także miejsce wystaw artystycznych, warsztatów i edukacji kulturalnej.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej o planach artystycznych i repertuarowych, zbliżających się realizacjach teatralnych, muzycznych, filmowych, wystawienniczych oraz o koncepcji funkcjonowania na Pradze Mazowieckiego Teatru Muzycznego opowiadała Iwona Wujastyk, dyrektor MTM, a także Jakub Milewski, kierownik artystyczny MTM oraz Marcin Adamczak i Grzegorz Fortuna z Velvet Spoon i Andrzej Pągowski ART - autor nowego logotypu MTM. Warto dodać, że wystawa teatralnych i filmowych plakatów Andrzeja Pągowskiego będzie pierwszą, jaką zorganizujemy w tym miejscu.

Bardzo dziękujemy za zaufanie Zarządowi Województwa Mazowieckiego, który podczas konferencji reprezentowała Pani Elżbieta Lanc, członek zarządu, jak również właścicielowi obiektu CA Mazovia Sp z o.o., której członek rady nadzorczej Paweł LECH radny Rady m. st. Warszawy także towarzyszył nam podczas konferencji. Ich ciepłe słowa przyjmujemy jako ogromny kredyt zaufania.


Galeria zdjęć